+    * [[:​nakole:​2006#​prazska_50|Pražská 50 (16. 9. 2006)]]
 +    * [[:​nakole:​2006#​trutnovska_50|Trutnovská 50 (7. 10. 2006)]]
 +    * [[:​nakole:​2006#​author_kral_sumavy_2006_road|Author Král Šumavy 2006 ROAD (9. 9. 2006)]]
 +    * [[:​nakole:​2006#​novokninsky_triatlon|Novoknínský triatlon (22. 7. 2006)]]
 +    * [[:​nakole:​2006#​pribramsky_permonik|Příbramský permoník (8. 7. 2006)]]
 +    * [[:​nakole:​2006#​dobrissky_tvrdak|Dobříšský tvrďák (1. 7. 2006)]]
 +    * [[:​nakole:​2006#​author_sela_marathon|Author Šela Marathon (6. 5. 2006)]]
 +
 +-----

== 7. 10. 2006 == == 7. 10. 2006 ==
 ===== Trutnovská 50 ===== ===== Trutnovská 50 =====
-Po roce jsme se opět vrátili na dvouokruhový závod do Trutnova. Stejně jako loni i~letos jsme díky vstřícnému přístupu (kam se ale hrabou na M.D. z~tBrdů ;-)) startovat s~jedním číslem za jedno startovné. S~loňským ročníkem byly i~další styčné body, například poměrně skromná tombola či přepálený start v~našem podání. Jinak šlo ale o~úlně jiný závod. Zatímco loni jsme hnali dopředu a~sem tam i~někoho předehnali,​ letos jsme si o tom mohli nechat zdát. Mokrá a~rozbahněná trať nás nekompromisně přibrzdila,​ ať ve sjezdech, tak ve výjezdech a~na rovině. Počasí bylo pošmourné,​ místy deštivé, to jsme ovšem v~záplavě bahna neměli šanci vnímat. Alespoň, že si nás letos fotografové více všímali.+
 +Po roce jsme se opět vrátili na dvouokruhový závod do Trutnova. Stejně jako loni i~letos jsme díky vstřícnému přístupu (kam se ale hrabou na M.D. z~tBrdů ;-)) mohli startovat s~jedním číslem za jedno startovné. S~loňským ročníkem byly i~další styčné body, například poměrně skromná tombola či přepálený start v~našem podání. Jinak šlo ale o~úlně jiný závod. Zatímco loni jsme hnali dopředu a~sem tam i~někoho předehnali,​ letos jsme si o tom mohli nechat zdát. Mokrá a~rozbahněná trať nás nekompromisně přibrzdila,​ ať ve sjezdech, tak ve výjezdech a~na rovině. Počasí bylo pošmourné,​ místy deštivé, to jsme ovšem v~záplavě bahna neměli šanci vnímat. Alespoň, že si nás letos fotografové více všímali.

''​Trať:​ 50 km, převýšení:​ neznámé\\ ''​Trať:​ 50 km, převýšení:​ neznámé\\
Řádek 40: Řádek 55:
 Po testovacím a~tréninkovém [[:​nakole#​praha_-_katlov_-_praha|výletu]] jsme sebrali odvahu a~po rekonvalescenčních prázdninách vyrazili na [[http://​www.authorkralsumavy.cz/​triatlon/​road_pr.asp|AKŠ 2006 ROAD]]. Až na zacpanou Prahu vše klapalo jak na drátkách, cesta do Klatov, přihláška (jen jedno startovné!),​ ubytování (školní chodba --- velmi zajímavý zážitek). Sobotní chladné ráno též proběhlo bez komplikací (start dlouhé a střední tratě v~6:30 jsme jen zaslechli ve spacácích),​ snad s~jedinou připomínkou,​ že jsme opět propadli startovní nedočkavosti a~strašili jsme na place už hoďku předem. Ještě před startem jsem zaregistrovali několik tandemů, jak ,,​Mrázky``,​ tak i~od fy Duratec, jednoho Autora a~jednoho neznámého výrobce z~KV.  Po testovacím a~tréninkovém [[:​nakole#​praha_-_katlov_-_praha|výletu]] jsme sebrali odvahu a~po rekonvalescenčních prázdninách vyrazili na [[http://​www.authorkralsumavy.cz/​triatlon/​road_pr.asp|AKŠ 2006 ROAD]]. Až na zacpanou Prahu vše klapalo jak na drátkách, cesta do Klatov, přihláška (jen jedno startovné!),​ ubytování (školní chodba --- velmi zajímavý zážitek). Sobotní chladné ráno též proběhlo bez komplikací (start dlouhé a střední tratě v~6:30 jsme jen zaslechli ve spacácích),​ snad s~jedinou připomínkou,​ že jsme opět propadli startovní nedočkavosti a~strašili jsme na place už hoďku předem. Ještě před startem jsem zaregistrovali několik tandemů, jak ,,​Mrázky``,​ tak i~od fy Duratec, jednoho Autora a~jednoho neznámého výrobce z~KV.

-{{:​kolo:​20060909_authorkralsumavy:​thumbs:​img_0336.png?​75% }}V~9 hodin to začalo, po nečekané tlačenici ve startovní bráně jsme se konečně rozjeli. Přes plánované odpočinkové tempo jsme brzy předjeli několik kolegů dvojkolistů,​ kteří se nějakým kouzlem zařadili do startovního davu před námi. Krátkou chvíli jsme se drželi na špici, ale kolem 20. kilometru nás předjel žlutý Duratec 999 Dvorský/​Babelová,​ od té doby jsme je už neviděli, až v~cíli. Celý závod probíhal klidně, trošku jsme cítili v~zádech ostatní soupeře, klid nám naopak dodaváli okolo jedoucí sympatizující jednokolisté,​ zvláště pak ti, kteří byli náchylní k~debatě. Klid byl potřeba ze všeho nejvíc, //hlavně nepřepálit//​ bylo naše heslo. Podařilo se a~do cíle jsme dorazili v~solidním čase 6:50 jako druzí, se ztrátou cca 27~minut na zmiňovanou 999.+{{:​kolo:​20060909_authorkralsumavy:​thumbs:​img_0336.png?​75%&​nolink ​}}V~9 hodin to začalo, po nečekané tlačenici ve startovní bráně jsme se konečně rozjeli. Přes plánované odpočinkové tempo jsme brzy předjeli několik kolegů dvojkolistů,​ kteří se nějakým kouzlem zařadili do startovního davu před námi. Krátkou chvíli jsme se drželi na špici, ale kolem 20. kilometru nás předjel žlutý Duratec 999 Dvorský/​Babelová,​ od té doby jsme je už neviděli, až v~cíli. Celý závod probíhal klidně, trošku jsme cítili v~zádech ostatní soupeře, klid nám naopak dodaváli okolo jedoucí sympatizující jednokolisté,​ zvláště pak ti, kteří byli náchylní k~debatě. Klid byl potřeba ze všeho nejvíc, //hlavně nepřepálit//​ bylo naše heslo. Podařilo se a~do cíle jsme dorazili v~solidním čase 6:50 jako druzí, se ztrátou cca 27~minut na zmiňovanou 999.

Při zpětném pohledu se dá říci, že závod měl v~našem podání tři vrcholné okamžiky: stoupání na Šimanov, stoupání Kochanov a~cílovou rovinku (~20~km). Ostatní stoupání byla také zajímavá (Kašperk, Hartmanice),​ ale neutkvěla. Šimanov byl velmi emotivní, pod vrcholem bylo hodně fandících lidí (na silniční poměry opravdu dost), Kochanov byl neuvěřitelně strmý (přesto jsme nikde netlačili!) a~závěrečný dojezd se tak šíleně motal kolem Klatov, že jsme furt makali a~makali a~cíl stále nikde. Byla to ale krása, slunečné počasí, téměř zanedbatelný vítr a~horká výsluní střídaná chladnými údolími s~lesním podrostem. Příště to bude težké rozhodování a~asi se do něj promítné nezvládnutné zakončení v~kulturním domě, kam se de facto na přání pořadatele nahrnuli pivní dědci, 50~% vítězů bylo stejně dávno pryč a~tandemy přes hojnou účast (minimálně 8~ks) stejně nevyhlásili. Vše se navíc konalo až ve 20~hodin :-( To nám ale dobrý pocit z~povedeného účinkování nezkazilo! Při zpětném pohledu se dá říci, že závod měl v~našem podání tři vrcholné okamžiky: stoupání na Šimanov, stoupání Kochanov a~cílovou rovinku (~20~km). Ostatní stoupání byla také zajímavá (Kašperk, Hartmanice),​ ale neutkvěla. Šimanov byl velmi emotivní, pod vrcholem bylo hodně fandících lidí (na silniční poměry opravdu dost), Kochanov byl neuvěřitelně strmý (přesto jsme nikde netlačili!) a~závěrečný dojezd se tak šíleně motal kolem Klatov, že jsme furt makali a~makali a~cíl stále nikde. Byla to ale krása, slunečné počasí, téměř zanedbatelný vítr a~horká výsluní střídaná chladnými údolími s~lesním podrostem. Příště to bude težké rozhodování a~asi se do něj promítné nezvládnutné zakončení v~kulturním domě, kam se de facto na přání pořadatele nahrnuli pivní dědci, 50~% vítězů bylo stejně dávno pryč a~tandemy přes hojnou účast (minimálně 8~ks) stejně nevyhlásili. Vše se navíc konalo až ve 20~hodin :-( To nám ale dobrý pocit z~povedeného účinkování nezkazilo!
Řádek 63: Řádek 78:
 Po krátké pauze jsem se vydal na závodní maratonské tratě, na první ročník [[http://​pribramskypermonik.cz/​|Příbramského permoníka]]. Místo zotavujícího se Šneka jsem s~sebou vzal J.~M. Trať byla poměrně nepřátelská,​ velký díl silnice, ošklivé kamenité cesty, sem tam bahno (noc před lilo jako z~konve), neprosekané roští... . S~vypětím všech sil a~po souboji s~křečemi v~nohou jsem se doplazil do cíle v~polovině startovního pole absolutně, ve své kategorii 11. (tj. také v~polovině startovního pole). Zato J. se opět předvedla a~dojela na bednu! Gratulace! A to se prý dokonce její soupeřka vynořila v~půlce trati čerstvá jako laňka ;-) Závodní den zakončilo vykradení našeho Vozíku, čímž jsem přišel o~různé cyklodrobnosti (dres, boty, nářadí, pumpu, helmu, brýle, ...) a~peněženku s~doklady :-( Po krátké pauze jsem se vydal na závodní maratonské tratě, na první ročník [[http://​pribramskypermonik.cz/​|Příbramského permoníka]]. Místo zotavujícího se Šneka jsem s~sebou vzal J.~M. Trať byla poměrně nepřátelská,​ velký díl silnice, ošklivé kamenité cesty, sem tam bahno (noc před lilo jako z~konve), neprosekané roští... . S~vypětím všech sil a~po souboji s~křečemi v~nohou jsem se doplazil do cíle v~polovině startovního pole absolutně, ve své kategorii 11. (tj. také v~polovině startovního pole). Zato J. se opět předvedla a~dojela na bednu! Gratulace! A to se prý dokonce její soupeřka vynořila v~půlce trati čerstvá jako laňka ;-) Závodní den zakončilo vykradení našeho Vozíku, čímž jsem přišel o~různé cyklodrobnosti (dres, boty, nářadí, pumpu, helmu, brýle, ...) a~peněženku s~doklady :-(

-{{gallery>​ :​kolo:​20060708_pribramskypermonik?​0&​lightbox&​usethumbs}}+{{gallery>:​kolo:​20060708_pribramskypermonik?​0&​lightbox&​usethumbs}}