Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


mix:vecerniprahou2009

img_4638.jpg

Večerní Prahou

17. 10. 2009

Předčasně zimní sobotu nás Gooodovi vytáhli na orientační závod dvou i vícečlenných automobilových posádek. Za volant jsme posadili Šneka, aby si taky konečně pořádně zařídil, Petr se posadil na místo navigátora a já s Jíťou jsme to jistili ze zadních sedadel, vybaveni kamerou a foťákem.

Před samotným závodem na řidiče a navigátora čekala přejímka vozidla, jízda zručnosti a technický prvek. Zvláště na jízdu zručnosti bylo třeba se připravit, proháněli jsme Kačku po parkovišti mezi PET lahvemi sem a tam. Vše nakoenc poběhlo hladce, Šnekouš zvládnul jízdu zručnoti sice v poměrně dlouhém čase ale naprosto perfektně, vč. dotyku kuželů bez jejich sražení na zem.

Samotný závod jsme jako posádka se startovním číslem 1 svojí jízdou otevírali, ostatní nás pak následovali v minutových intervalech. Na všechny čekaly tři etapy podle itineráře. V prvním byly pouze názvy ulic, to bylo na rozehřátí. Druhá etapa, popsaná pouze slepou mapou, nás trochu zaskočila, když jsme museli mapku nouzově překreslit na igelitovou fólii a pod ní přikládat stránky z kapesního atlasu mapy, který jediný měl správné měřítko. Poslední etapa byla ovšem zabijácká, trasa byla popsána pouze schématy křižovatek a to nám šlo velmi ztuha. Nakonec jsme střední část museli přeskočit a napojit se, naštěstí před kontrolou na trati. V cíli se ukázalo, že jsme ne všem značkám rozuměli úplně správně, takže půlhodinová sekera v cíli vlastně byla docela dobrý čas ;-) Nakonec jsme po sečtení všech trestných bodíků zakotvili na 8. místě mezi posádkami s řidičkami, tj. někde v půlce startovního pole.

Celý den jsme nakonec zakončili večeří u Gooodů, takže naprosto super den navzdory fakt nevlídnému počasí 8-) DÍKY!

mix/vecerniprahou2009.txt · Poslední úprava: d/m/Y H:i autor: kacka