Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


turistika:cernydul2007

První sníh v Černém dole

9. - 11. 11. 2007

Andul s~Dafem se před námi neprozřetelně zmínili o~tom, že by se za nimi dalo v~listopadu přijet na chatu do Černého Dolu, čímž si zavinili naši účast, podobné nabídky si nenecháváme, pokud to okolnosti dovolují, ujít 8-)

Oba byli sice vybaveni kolem, což jsme my výjimečně neplánovali, ale okolnosti se nakonec vyvinuly o~dost jinak. Už ve čtvrtek začalo pěkně chumelit, a~proto jsme se operativně dohodli, že pro ně zapůjčíme sněžnice a~vyrazíme na výlet na nich.

Ještě v~pátek jsme po večeři (k~ní jsme A+D snědli skvělý kuskus s~fazolkami a~cibulkou) vyrazili na krátkou procházku a~vyzkoušení sněžnic. Cestou jsme zavítali na malý hřbitůvek, jak je ostatně vidět na fotkách, kde chudinky plály dvě zapadané svíčky.

V~sobotu jsme pak podnikli ambiciozní sněžnicový výlet přes Jelení vrch, Hrnčířské boudy a~Černou horu zpět do Černého dolu. Podle bedničky to vyšlo nakonec na 17~km, což je na první letošní počin docela pěkné. Trasu najdete níže v mapce, která je zvětšovací, stačí najet myší a~počkat (šipkami lze měnit zvětšení a~velikost lupy).

Na sněžnicích se nám v~čerstvém prachovém sněhu ťapalo dobře, snad jen Daf s~Anetou měli občas potíže se sněhem, který se lepil do prostoru kolem pantu, ve kterém se hýbe noha proti ploše sněžnice. Takže pokud by se vám líbily TSL~325, tak vězte, že mají drobnou mouchu ve tvaru výlisku u pantu, který je třeba čas od času čistit od sněhu. Navíc mi přišly poměrně malé, proti naším TSL Rando, které naštěstí žádnou podobnou závadu neprojevovaly.

Neděle už byla ve znamení návratu, který jsme stihli ještě před večerní ledovou kalamitou na D8.

Ještě jednou moc díky za prima víkend a~těšíme se na nějakou další společnou akcičku. Kromě našich fotek se ještě můžete pokochat fotkami A+D.

tjpzoom picture title


Komu by se nelíbila flashová galerie, jako vždy jsou fotky i~zde:

turistika/cernydul2007.txt · Poslední úprava: d/m/Y H:i autor: kacka