Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


turistika:zamekskalice2007

Kolokoňo víkend, zámek Skalice

29. 6. - 1. 7. 2007

Na poslední červnový víkend jsme vyrazili na pozvání Káti a~Mykozse na zámek Skalice, kde jsme na tři dny zabrali luxusní apartmán. Z~něho jsme pak kromě cyklistických výletů podnikali i~výlety na koni.

V~pátek si K.&M. dali cyklovýlet, večer Káťa nastoupila k~výcviku na jízdárně a~my se Mykozsem šli jen tak projít. První průzkum okolí odhalil spoustu zajímavých věcí, jako třeba výrazný nesoulad map a~terénu, či stádo velmi agilních krav. Ukázalo se, že Mykozs je mimo jiné znalec koní a~krav (má prostě ten správný selský rozum).

V~sobotu jsme vyrazili na kola společně všichni 4. Za cíl jsme si určili Mářský vrch s~rozhlednou, k~němuž jsme se plazili nejen cestou necestou, ale především do kopce. Za ním se od nás oddělila Káťa, která se jela chystat na další jízdu na koni, my jsme ještě ukecali Mykozse a~vyšlápli si pár kopců k~Volyni na jakýsi statek, který Mykozs před pár lety viděl a~chtěl ho vidět zase. Výlet se uzavřel na 55. kilometru. S~Káťou jsme pak vyrazili na jízdárnu, kde jsme si každý šlehli půl hoďky výcviku, pro nás po mnoha letech, kdy jsme se blíže setkali s~koněm. Večer se pak ještě přivalil KP, kterého jsem v~nadšení z~okolní krajiny nalákali.

Neděle pak byla podobná, už u jenom s~Mykozsem jsme vyrazili na 40km vyjížďku k~Boubínu, KP si vyrazil ve své režii až nahoru na Boubín a~Káťa pilovala techniku na jízdárně. Odpo jsme pak postupně my i~Káťa vyrazili na vyjížďku na koních ven, čímž jsme celý pobyt uzavřeli.

Celkem ujeto na kole: 100~km, nastoupáno 2050~m

turistika/zamekskalice2007.txt · Poslední úprava: d/m/Y H:i autor: admin