Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


spolecnost:harlemania_v_cg_2011

Harlemania v Casa Gelmi

23. 5. 2011

Hodně na poslední chvíli jsme zachytili info o možnosti zaskočit do Casa Gelmi, pro nás neznámého sál(k)u v pražské Korunní ulici, a shlédnout tam jakési nové swingové uskupení Harlemania vedené Markem Rejhonem. Teď to vypadá trošku divně, ale fakt jsme váhali! Swing je fajn, ale po dlouhém dní je postel více než žádané útočiště a měl-li být program od 20:30, dalo se odhadnout, že to bude jen tak tak s uložením se ke spánku týž den, kdy se z něho vyskočilo.

Kde jinde…

Ale byla by to velká chyba, tam nebýt! Kdo1) tam nebyl, přišel o dosti živelnou a strhující lavinu harlemské hot-jazzové produkce z~let 30. a~40. — považte — minulého století! Po počátečním souboji s~pořadateli a~zvukařem (zvláště ten druhý jmenovaný se snažil nažhavené posluchačstvo několikrát zabít akustickou vlnou ze zpětné vazby) se vše rozjelo dobrým tempem, i~kapelník postupně „vychládal“ a u třetí písničky už pořadatelům ani nespílal. Naopak, kormidloval celou posádku i hltající posluchačstvo

Atmosféru asi těžko přenést na někoho jiného, ale měl jsem s sebou foťák, tak alespoň pár momentek. Roztáhněte si okno prohlížeče naplno a hurá!

SimpleViewer potřebuje pro tuto galerii Macromedia Flash. Get Adobe Flash player

1) No! přiznejte se!
spolecnost/harlemania_v_cg_2011.txt · Poslední úprava: d/m/Y H:i autor: admin