Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


turistika:mistoeliska2010

MístoEliška

20. - 21.8. 2010

Stává se to maximálně jednou za 15 let, ale letos se tomu tak bohužel stalo. Osud si zahrál a na poslední chvíli zhatil každoroční Elsatek. Původně plánovaný zástupný program (překvapivě kolo) jsme rádi opustili ve prospěch velkorysé nabídky, která přišla od Zuzky.

Ukázalo se, že je možno si zasekat trávu na jedné z jí dostupných nemovitostí a~spojit to nejen s~návštěvou Starců na chmelu v otáčivém divadle, ale i~s~výletem v turistickém duchu. Nezaváhali jsme a v pořadí KP, Zuzka, Mirka, Kačka, Voda, Tombár a já jsme vyrazili vstříc dobrodružství.

Divadelní představení, ač Zuzčinu vábení »To si nemůžete nechat ujít« podlehla je Mirka s Tombárem, bylo podle všeho dosti překvapivé. Původně asi zamýšlené jako ochotnické, ale ve výsledku spíše amatérské, skrz naskrz. Ale hlediště se otáčelo jak mělo, takže naši vyslanci přicházeli vcelku pobaveni.

V sobotu se chopil otěží KP, načrtnul trasu výletu kolem Kalvárie u vsi Velký Depot, Židovou strouhou k Lužnici až do Bechyně. Zpět podél Lužnice až do Týna n. Vltavou. Poctivých 32~km, které nás prověřily. Kromě Kačky všichni v sandálech, přes 10 brodů, na slunci, mezi komáry i polem. Ovšem osvěžení na Růžku v Bechyni nás postavilo na nohy a poslalo zpět. Cestou jsme ještě zvládli koupel v Lužnici, která si vesele proudila, jako by se nechumelilo. Asi nejlepší zážitek celého vydařeného dne. Západ slunce jsme stihli na vyhídce v Týně, pak už jen pobalit, naložit, navečeřet (ve 21:30 nic snadného) a hurá domů! Možná jsme neurazili tolik piv, ale jinak poměrně solidní náhrada za Elsatek…

Fotky

Roztáhněte si pořádně okno prohlížeče, pohodlně se usaďte a mrkejte 8-)

P.S.: Komu nefunguje flash, tak ať si ho spraví nebo holt musí ještě o~stránku dál. 8-)

SimpleViewer potřebuje pro tuto galerii Macromedia Flash. Get Adobe Flash player

Trasa na EveryTrail

Malá zde, velká tam.


turistika/mistoeliska2010.txt · Poslední úprava: d/m/Y H:i autor: kacka