Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


turistika:vylety:127

127. VýlET, Velký Javor

27. 9. 2008

Slovo prezidenta

Po předloňském výstupu na Sněžku a~loňském na Praděd jsme letos v~rámci Dne železnice, který umožňuje cestování na delší vzdálenosti za rozumnější cenu, zvolili třetí nejvyšší pohoří — Šumavu. Bohužel její nejvyšší vrchol leží v~Bavorsku, takže i~druhý šumavský výlET (po Velkém Vosseru) se konal převážně na německém území. KP naplánoval sraz na hranici přijatelnosti na sedmou ranní a~o~něco později jsme již zahájili čtyřhodinový přesun do Železné Rudy. Ve velkoprostorovém voze jsme se pustili nejprve do starter-samoseru, následně do starter-beeru a~konečně i~do zpěvu, neboť Eda se rozhodl vláčet kytaru. Německý výlET přilákal i Christiana, kterého jsme potkali na společné přechodové stanici v~Železné Rudě. Přímo na nástupišti, na hraniční čáře bez hraniční kontroly jsme zapěli Ódu na radost, KP zahájil (u příležitosti účasti Steva skotskou), zamluvil stůl v nádražní restauraci na večer a vyrazili jsme.

Díky občasné konzultaci s~mapou i~s~bedničkou jsme příliš nebloudili a~postupným stoupáním přes Grosser Arbersee s~malou zastávkou na občerstvení jsme dorazili na kopec. Restauraci nad lanovkou jsme napoprvé nechali bez povšimnutí, vystoupali na vrcholovou skalku a~vydali se zpět pro občerstvení (kvp, Tombár s~Mirkou a~Lenka se Stevem ještě mezitím oběhali všechny skalky v okolí). Prostorná restaurace byla téměř celá zaplněna výletníky zejména starších věkových skupin. Přesto vyřízení objednávky netrvalo příliš dlouho, jídlo bylo chutné, ceny přijatelné. Než jsme vše spořádali, prostor se téměř vyprázdnil a~i~my jsme se vydali k~odchodu. Těsně před sedlem Brennes jsme ještě dali čtyři kousky (celkem) na posilněnou v~hospodě s~česky hovořící obsluhou (KP: ,,Vier bier, bitte„; Obsluha: ,,Ano, čtyři piva, přineseme“) a~pokračovali sestupem na nádraží v~Železné Rudě-Alžbětíně. KP trochu zabloudil, takže se cesta asi o~kilometřík protáhla, přesto jsme večeři (některá jídla byla poněkud přesolená) na nádraží časově v pohodě zvládli. Cesta zpět s~dvěma přestupy proběhla bez komplikací, v~Plzni ještě někteří navštívili stánek a~do Prahy jsme vlakem EuroNight přijeli unavení, ale spokojení. (kp)

Fotky

Tentokrát jsem se věnoval hlavní pozornost kameře, takže na focení jsem se vybavil jen malým cvakadlem. Natočené video snad nebude dlouho čekat na zpracování …

SimpleViewer potřebuje pro tuto galerii Macromedia Flash. Get Adobe Flash player

Mapa

Posouvací a zvětšovací mapa pochodu je jako vždy k dispozici. Šipkami na klávesnici je možno zvětšení upravovat.

tjpzoom picture title


turistika/vylety/127.txt · Poslední úprava: d/m/Y H:i autor: admin